Potůčky

Naše názory

Čerpací stanice Potůčky

Reakce

Vážené sdružení pro Potůčky

            Musím reagovat co se týče menší povodně v Potůčkách.Samozdřejmě si vážím toho,že nás chválíte,že hned po zjištění události jsme zasáhli,ale na druhou stranu to co píšete,dělá zbytečně zle v naší malé obci.Popíšu Vám krátce situaci ohledně té povodně-V 7:01 hod bylo mě jako veliteli místních hasičů nahlášeno od p.Putka na náš služební telefon 724183502,že přetéká Kozí potok u budovy pošty a je ohroženo několik budov zaplavením.Ihned přes operační středisko hasičů jsem nechal vyhlásit poplach naší jednotce a v 7:08 hod vyjíždí naše jednotka na místo události.Bylo zjištěno že je zapotřebí rozvynout nornou stěnu od penzionu sport k náhonu p.Volrába,aby jsme zatím zamezili vytopení p.Fořta a hasičárny.Mezi tím byl proveden průzkum sklepa p.Klognera,ten byl uplně suchý.Sklep budovy pošty byl zatopen do cca 0,5 m,ale to je pokaždé když se zvedne voda v Kozím potoce.Na místě zasahovalo 10 našich členů jednotky + dobrovolníci (p.Fořt,p.Šmíd a možná další,teď už si nevzpomínám).Za spolupráci moc děkujeme.

             Samozřejmě s Pepou Fořtem vycházim jako kamarád,ale aby jste tu psali,že musel vše organizovat,tak si připadám jak kdyby jsme byly neschopný.V době kdy říkal ať se pojede někdo podívat na Rýžovnu jestli nejsou naplavené stromy atd.,v tu dobu už jel dávno Libor Liška jako obecní strážník na průzkum do této lokality,pytle na plnění pískem jsme si půjčili od Karla Štěrby a písek byl použit u obecního úřadu.Další pytle 100 ks jsem zařídil na krajském ředitelství hasičů karlovarského kraje,Aby jsme byly připraveni v případě,že by se voda ještě vylila více z břehů.

             Myslím si že jsme měli vše pod kontrolou,tak nebyl vůbec důvod povolat celé zastupitelstvo,za povodňovou komisi jsem tam byl já.Vlasta Ondra my volal jestli má přijet z Ostrova a já jsem sám mu řekl ať nejezdí,že je vše pod kontrolou.To samé můžu říct i o naší starostce,která i přesto se na místo události dostavila.Tohle je pouze můj názor.S pozdravem René Týř,velitel místních hasičů.

 

ps:vaše názory si rád vyslechnu a mrzí mě že se v týhle obci řeší kolikrát fakt zbytečnosti.

Velký dík hasičům

 

     Po 11 letech přišla do Potůčků velká voda. Jen díky našim hasičům zatím nenapáchala škody.

 Za to jim dozajista patří velký dík. A to hlavně proto, že opět selhalo vedení naší obce! 

Přes vyhlášení povodňové bdělosti v Karlovarském kraji byl p. místostarosta Ondra mimo obec a další člen

 protipovodňové komise p. S. Šípek nebyl k zastižení. No a pí starostka se přišla na povodeň podívat s 

deštníčkem v ruce po 2 hodinách, kdy již hasiči zasahovali. Zřejmě ji vyslal p. Ondra, kterého vyburcoval 

p. J. Fořt, který pomáhal organizovat veškeré práce. Místo poděkování mu bylo pí starostkou řečeno, 

že by si to zorganizovali sami. Ale kdy? Až by voda byla v domech? Při tak velké vodě se musí reagovat rychle

 a nečekat na zázrak. 

   Pan J. Fořt /bývalý starosta/ zajistil pytle na písek, kterými se svedla voda zpět do Kozího potoka, vyslal 

obecního strážníka podél říčky Černé zkontrolovat koryto řeky a také zkontrolovat jímání pitné vody pro obec. 

A co udělalo vedení obce - spokojeně spalo!!! Potřebujeme takové zástupce ve vedení obce?

 

V Potůčkách, dne 2. 6. 2013  10:00 hodin

 

Občanské sdružení pro Potůčky.

 

 

  

Velice dobrý podnikatelský záměr!

 

 

 

Vážení občané chtěli bychom Vám přiblížit zajímavou podnikatelskou aktivitu, která je trpěna a možná i podporována obecním úřadem.Chceme Vám ukázat  jak se dá  snadno zbohatnout na úkor obce,tedy  nás všech!

 Zjistili jsme, že se na internetu objevil zajímavý odprodej nemovitosti v katastru obce Potůčky(www.bezva-dum.cz).

Ing. Palas,  který pro obec  zajištuje servis ohledně stavebnictví a obecních nemovitostí ,si zažádal o odprodej pozemku 3216m2 na Stráni v Potůčkách. Ačkoli Oú  má strategii pozemky neprodávat,jak se již řada trvale žijících obyvatel Potůček přesvědčila,byl panu Palasovi schválen odprodej pozemku za cenu 37 Kč /m2.Ing. Palas, který mimo jiné dohlíží  na obecní stavební projekty a investice obce a je za to každý rok slušně finančně ohodnocen, vystavěl na tomto pozemku hrubou stavbu nevzhledného bungalovu (čímž opět citlivě podtrhnul ráz tohoto jinak pěkného místa), a nyní ji prodává na internetu za 1 990 000 Kč. A jak se nám podařilo též zjistit, tento pozemek, jěště neodkoupil od Oú a již ho prodává?

                                                                                             

 

Opravdu jsou naši radní tak nezkušení a neschopní , že jen přihlížejí jak jim někdo kdo v obci nikdy nežil ,kdo zde ani nepodniká(aby alespoň odváděl daně pro obec) ,předkládá jeden nesmyslný projekt za druhým a nebo je to i jejich záměr ?

Po zkušenostech z minulých investic,viz bungalov na konci vesnice ,kde měla být dle dotací EU jen výstavba rodinných domků a ing.Palas zde též vlastní bungalov k pronájmu, se  můžeme jen zeptat, proč zastupitelé neukončí tento velice dobrý podnikatelský záměr jednoho člověka na úkor celé obce, tedy nás všech?

A to asi většina obyvatel Potůček neví, že ing.Palas zakoupil na Stráni pozemky cca.     55 000m2, kde zřejmě hodlá vystavět chatovou oblast a s nemalým ziskem ji odprodat. To vše za pomoci opět Oú a jeho územního plánu! Rovněž náhlé zasíťováníDreckschänku jakoby náhodou nahrává k snadnému dovedení sítí k pozemkům na Stráňi.

To si opravdu my ,starousedlíci, necháme jen tak zničit tak hezký kout, jakým je Stráň, neboť zde má ing.Palas další podnikatelské záměry?

A není na čase ukončit spolupráci Oú s člověkem, který spíš než zájmy obce upřednostňuje zájmy své?

 

 

Občanské sdružení pro Potůčky.

 

Odpověď

Vážení občané, našel jsem v dopisní schránce anonym jako reakci na prezentaci našeho sdružení, ve kterém se kdosi vyjádřil slovy:
"Jděte do prdele šašci!!!".
1. Pokud s námi chce kdokoliv diskutovat, měl by se alespoň představit a né házet toto sdělení v noci tajně do schránky.
2. Jsem velice rád, že tento člověk je reprezentantem voličské základny OÚ.
3. Na rozdíl od tohoto člověka se za naše názory na veřejnosti nestydíme.

 Předseda sdružení Josef Fořt