Potůčky

Vaše osobní názory

Chodník

Dobrý den,

           chci se s Vámi podělit o svou zkušenost s Obecním úřadem. Jsem v základě člověk velmi klidný a myslím si, že mě jen velmi málo věcí dokáže slušně řečeno naštvat.

           Je to asi měsíc a půl (přesné datum je v zásadě úplně jedno) jsem v neděli ráno šla do práce, na chodníku u domu pana Zajíčka jsem nešťastně šlápla na odvodňovací kanálek, který byl uvolněn a hranou jsem si roztrhla botu. Nic hrozného, ale bota se s dírou se samozřejmě nedá nosit. Mrzelo mě to z toho důvodu, že jsem boty měla třetí den. Koupila jsem si je sice u „vietnamců“ jen za 550,- Kč, ale i to je, dle mého názoru, dost na to, abych je mohla nosit tři dny. Potkala jsem  obecního strážníka Standu Šípka a celou záležitost mu řekla, ten mě odkázal na pana Ondru, že je obec na takovéto záležitosti pojištěna. Hned následující den jsem za panem Ondrou zašla na obecní úřad, ten mi tuto skutečnost potvrdil a chtěl po mě účtenku za boty. Tu jsem si, já hloupá , při nákupu bot od prodejců nevzala. Za dva dny na to jsem jela do Karlových Varů a musela si koupit boty nové. Koupila jsem si úplně ty stejné ve stejném obchodě a tentokrát jsem si účtenku vyžádala. Tu jsem donesla panu Ondrovi, tak jak jsme se domluvili, ten si jí ofotil a řekl, že by potřeboval ještě tu děravou botu, aby vše mohl  poslat pojišťovně. I botu jsem donesla.

          A dnes ráno jsem přišla do práce a měla jsem zmeškaný hovor o pana Ondry. Tak jsem mu zavolala zpátky a pan Ondra mi do telefonu sdělil, že pánovi od pojišťovny vše poslal a ten mu řekl, že obec je sice pojištěná, ale má spoluúčast 1000,- Kč, takže mám vlastně smůlu. Tato odpověď by mi úplně stačila, nedá se nic dělat.

Ale teď se dostávám k tomu, co se mě osobně, velmi dotklo. Pan Ondra mi do telefonu sdělil, že ta bota, co jsem mu přinesla rozhodně není  nová, že to konzultoval s paní starostkou a paní Husaříkovou (zřejmě odbornice přes obuv),  a že se shodli, že ta bota je nošená minimálně dva měsíce.Tudíž mi vlastně řekl, že jsem lhářka, že odnosím boty , pak si hupnu na kanál, udělám si v botě díru a chci po obecním úřadě, aby mi zaplatil boty nové. Doslova mi řekl, že přece po nich nemůže nikdo chtít, aby každého vodili za ručičku, aby se náhodou někomu nic nestalo. Ale nicméně, že mi možná proplatí půlku tj. 275,- Kč a já si můžu nechat boty opravit, že v Sokolově je výborný obuvník, který mi botu levně opraví. D Ě K U J I ,  N E C H C I  Mám boty nové, stejné a nemám čas jezdit do Sokolova Nemusí mě ani opravdu nikdo vodit za ručičku, ale nebude ze mě nikdo dělat lhářku a možná by úplně stačilo udržovat obecní chodníky v takovém stavu, aby si občan této obce  nepoškodil své věci,  nebo dokonce své zdraví. A to je samozřejmě důležitější než nějaké boty a určitě je za to někdo zodpovědný. A když už se bohužel, něco takového stane, tak by obec měla přijmout odpovědnost a zjednat nápravu. Mimochodem odvodňovací kanál je stále v havarijním stavu.

           A poučení pro mě je takové, že se příště s důvěrou obrátím na zastupitele ,,své“ obce a ty ze mě udělají lhářku, která se chce obohatit o 550,- Kč. A věřte mi, že kdybych věděla, jak se celá tato záležitost vyvine, tak by mě ani nenapadlo se na OÚ  obrátit.

 

 

Zuzana Švihoriková                                                                    Akce bota

 A den po té        Chodník

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

A opět odpověď-úklid sněhu

Ahoj Vlasto!

 

Tak teď už jen pro úplnost. Se schválením plánu zimní údržby jsem jako zastupitelka samozřejmě souhlasila. Jsou zde prioritní pozemky, které by měly být uklizeny nejdříve.

Problém s úklidem u pana Sedláčka byl v zimě 2010/2011, takže jsem na něj poukázala aniž bych zastupitelkou byla, což jsi ve svém dopise dost nešťastně formuloval, takže leckterý nezasvěcený by se mohl domnívat, že jsem v ZO byla.

A teď to nejdůležitější. Mně vůbec nejde o úklid celého "mého" pozemku, šlo pouze o sražení hrany nahrnutého sněhu po stranách příjezdové cesty, která vznikne při projetí úklidové techniky. Ona je totiž i půl metru vysoká, od rána krásně zmrzne a odpoledne je to na krumpáč. A to stačí pouze tuto hranu strhnout a natlačit k silnici. Jako ostatní sníh z cesty. Otázka ani ne minuty!

A teď už opravdu to poslední. Dotklo se tě, že jsem za tebou nepřišla osobně a neřekla ti, co potřebuji. Po předchozích zkušenostech, nejen mých, kdy se kdokoliv na něco zeptal, dostávalo se mu nejasné odpovědi, rozvláčného mluvení o ničem nebo totálního mlžení a převádění řeči na něco jiného. Takže jsem neměla ani chuť ani náladu. A že jsem si mohla sníh nechat uklidit za nějaký poplatek? Jaký? Kde je uveřejněný ceník? A ještě něco. Ty snad chodíš každý den minimálně dvakrát okolo, že sis nevšiml! Vždyť chceš lidem pomáhat, ne?

Ale teď už je to stejně jedno, vždyť přichází jaro! Takže až napřesrok.

 

Monika Gewitscherová

Odpověď pana místostarosty-či souseda?

Úklid sněhu

A teď něco k zasmání (nebo k pláči), ale rozhodně k zamyšlení!

 

Odklízení sněhu v zimních měsících je samozřejmou a nedílnou součástí života v Potůčkách. Jen jak komu. Já jsem si minulý rok dovolila protestovat proti odklízení sněhu u pana Sedláčka, o kterém jsem ani netušila, že jeho vozový park čítá asi 10 aut. A to úklid probíhal v ranních hodinách, kdy frekventované chodníky zdaleka nebyly vyčištěné, přístupové cesty jakbysmet. Jenže vyčištěné místo u Sedláčků nesloužilo jako plocha pro soukromé účely, ale parkovali na ní vietmanští obchodníci. Takže co dál? Když jsem požádala Technické služby Potůčků o odhrnutí sněhu u dřeváku, kde dočasně bydlím, sníh byl jednou odklizen a potom úklid panem místostarostou zakázán. A to proto, že jsem asi u "pana Sedláčka" poukázala na upřednostňovaný úklid, který dle mého mínění nebyl po ránu tak důležitý, jako vyčištěný chodník pro děti do školy a školky.Takže: mě se samozřejmě nic uklízet nebude, ale podotýkám, že byt nepatří mě, ale mé dceři, která nemá vůbec nic společného s mou narážkou na obecní úklid sněhu.

Kamarádi, přátelé, známí, dejte si velký pozor, i vám může být, díky mě, panem místostarostou zakázán úklid sněhu před vašimi nemovitostmi. To člověk nikdy neví a myslím si, že se pan místostarosta docela zapotí, než oběhne všechny mé známé a blízké, protože je mám po celé republice.

Zákazům zdar.

 

                              Monika Gewitscherová

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

E-mail

Jelikož mě názory vašeho sdružení absolutně nezajímají a většinou(vždy) pobaví.Chtěl bych Vás požádat,aby jste příště
laskavě mou schránku vynechaly a neházeli tam žádné letáky,vždy mě to naštve a to víc než nějaká složenka!!!To snad takový problém nebude!Mám jeden dotaz,když se nedostal nikdo z vašich
členů do zastupitelstva obce potůčky,myslíte si ,že tu vaše názory někoho zajímají.Mě jste už oslovili tím posledním vyjádřením viz.(reakce na zastupitelstvo).opravdu ubohé nic víc.


 Původně jsem se domníval,že máte jako sdružení máte jinou vizi než pomlovat půl obce a pak mít tu drzost ještě
jim to cpát do shránek!!!!


budu Vám velmi vděčný Radek Pinter

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 odpověď

 

Milý Radku,

Jelikož jsi vyslovil dotaz, dovoluji si za sebe a myslím i za celé sdružení opovědět. Ať už se kdokoliv nedostal do zastupitelstva, má jako občan této země, právo na svobodný projev, což mu zaručuje i ústava této země. V našich letácích nikoho slovně neurážíme, pouze projevujeme svůj názor a když nic jiného, tak jak sám píšeš, Tě alespoň pobavíme. Nicméně budeme respektovat tvoje přání . Jinak jsem měl možnost s  Tebou osobně spolupracovat a překvapuje mě ,že člověk tvých mravních kvalit mluví o ubohosti,ale stejně děkujeme za názor.

 

Přeji pěkný den   Vladimír Kvíčera. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reakce na zastupitelstvo

Vážené dámy a pánové.

 

Nedá mi to nereagovat na poslední jednání zastupitelstva obce a na zápis z tohoto zasupitelstva. Vím, že můj manžel z mého rozhodnutí nemá radost. Ale přesto.  Z toho, co bylo předneseno a napsáno na odresu mého muže, vyplývá, že je skoro zločinec.

Ano, manžel možná ve své funkci něco pokazil, spletl a možná i rozhodl špatně, ale většině lidí dokázal pomoci. Zřejmě se již zapomnělo, jaká byla doba. Proto jen připomenu, že obec převzal v době, kdy se měnil režim, měnily se zákony a nikdo nemohl pomoci, protože vše bylo nové. Také se zapomnělo, v jakém stavu obec převzal a co vlastně vše vybudoval. Tak jen pro osvěžení paměti. Za jeho působení na OÚ se opravila celá infrastruktura obce, tzn. voda, el.vedení, odpady, kabelová televize. Zrekonstruovaly se paneláky, škola a školka. Udělaly se chodníky. Postavil se bazén a hala.Vše bez dotací pouze za naše vlastní peníze. A to hlavní - otevřel se hraniční přechod. To nebylo rozhodně lehké. Spousta jednání, dopisování, vyřizování, běhání, telefonování a pod. I někteří místní byli proti. Ale nebýt tohoto kroku, který udělal, spousta lidí by o naší obec ani nezavadila a neměla práci. Mladí lidé by se stěhovali do měst a v návaznosti na to by bez dětí zavřeli školu a školku. Konkrétně p. Ondra, který sem přišel sloužit jako voják, by zřejmě byl stále na jižní Moravě. Stejně tak Standa Šípek, obec by nepotřebovala obecní policii. Ing. Nádler by asi v Potůčkách též nebyl. /Infocentrum by si obec dovolit nemohla/. Ani by nemohla zaměstnávat tolik lidí. A takových případů je spousta. Ve výčtu toho, co mažel udělal špatně, zastupitelé zřejmě zapomněli na to, že stejné zastupitelstvo a stejný starosta umožnili podnikat v obci každému a hlavně místním. Např. pozemky pro podnikání získali: Týřovi, Nđ dberovi, Gewitscherovi, Foukalovi, Plachý, Mikulcovi a jistě další. Dále p. Ondra asi pozapomněl, že i jemu manžel umožnil postavit "zmrzlinu" na místě, kde měli Bednářovi garáž. Zapomněl na to, že tuto situaci musel vyřešit můj muž. A na nikoho neposlal právníky. Vyřešil i problém s garáží rodiny Šípkových a Krausových, kteří měli garáž na pozemku L. Volrába, který tento pozemek koupil ještě před revolucí. Obec jim postavila garáže nové! I toto řešil bez právníka. Proč by vlastním lidem měl něco takového dělat. To je pouze trendem tohoto zastupitelstva, této starostky a tohoto místostarosty. Toto již pí starostka předvedla v případě soudních výpovědí z bytu Lenky Vymazalové a Věry Zajíčkové. Sama asi zapomněla, že když ji vyhodili od "lesů",  okamžitě jí můj manžel sehnal novou práci. Stejně tak D. Pinterová, když přišla o místo. Bez pedagogického vzdělání jí umožnil pracovat jako družinářka a aby měla větší příjem, tak ještě přidal uklizečku ve školce.  Všem lidem v "dřevákách" zrekontruoval a odprodal byty i s pozemky za směšnou cenu. Byly i situace, kdy řešil rodinné problémy občanů, násilí v rodinách apod.

Je to již řada let. Na vše si nevzpomenu, ale jistě si každý za sebe vzpomene, co pro něho, jeho rodinu nebo blízké bývalý starosta Fořt udělal.

Věřím, že většina lidí si vzpomene co pro ně můj manžel udělal a nebude mu mít za zlé, že neuhlídal zápis ze zastupitelstva, kde chybí nějaké rozhodnutí.

Byl napaden, že "si prodal bývalý autoservis". Můj manžel by si jako starosta bez souhlasu zastupitelstva nedovolil prodat ani m2 půdy. Jeho žádost o odprodej před lety přednesl na ZO p. Schöniger, tehdy místostarosta, protože manžel by to sám neučinil. Zastupitelstvo prodej odsouhlasilo. I ostatní napadené prodeje byly zastupiteli schváleny. A tyto všechny slouží účelům, ke kterým  schváleny byly. Proč už tehdy nynější zastupitelé neupozornili na jeho chyby? Proč až dnes vytahují tuto špínu? Odpověď je jednoduchá: protože je upozorňujeme na jejich "současné" chyby!

Pro toto vše manžel nyní nemůže mlčet, když vidí, jak OÚ s tímto vším zachází. Vedení obce nemá žádný záměr, kam by Potůčky měly směřovat. Až nám tady naši zvolení zástupci zničí to jediné, co máme a to je "nákupní turistika", bude pozdě a z Potůčků se stane časem opět zapomenutá vesnice bez mladých lidí,  dětí a perspektivy.

 

Děkuji za váš čas.  

 

                                                 Dagmar Fořtová 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reakce na leták bungalov na Stráni

Vážené dámy, vážení pánové,

 

dnes 11.1.2012 jsem obdržel leták zabývající se problematikou rozestavěného bungalovu ing. Palase v části obce Stráň. Pokud se skutečnosti uváděné v tomto letáku zakládají na pravdě, plně s nimi souhlasím.

 

S pozdravem

Milan Schneider 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Potůčky telegraficky 2

 

Vážení občané, přátelé i nepřátelé,

 

rok se s rokem sešel a já se velice těšila na 2. číslo "Potůčky telegraficky". To loňslé 1. číslo Vás jistě všechny ohromilo, neb jen ekonom či zaměstnanec firmy by poznal, že je plný polopravd a lží. Jistě stálo OÚ plno peněz, toto slohové cvičení totiž z úřadu nikdo nepsal. Nebo další číslo vyjde opět před volbami?

 

Představitelé naší obce se chovají, jakoby pro svoji funkci několik let studovali. Úplně zapomněli, že jsou pouze zástupci občanů, jedněmi z nás, proto by nás měli informovat, vysvětlovat, odpovídat, pomáhat a hospodařit tak, aby užitek ze zisků měli především místní občané. Ti naši dělají pravý opak. Naše Sdružení pro Potůčky za každou zamlženou informaci musí platit, na dotazy je často odpovídáno ve smyslu, že ani nevědí kdo jsme a kde bydlíme. Zápisy z diskuze na veřejných zastupitelstvech jsou psány záměrně neúplně a víceméně bez řešení. Na problémy občana, které lze řešit srdcem, se najímá právnička a úkol pro ni zní - Jak to právně vyřešit a nemuset vyjít občanu vstříc. Moc pěkně to vyjádřila paní Husaříková na jarním letošním veřejném zastupitelstvu, když vykřikla "já vím, kdo to vynáší, bývalá účetní!" A to je přesně politika naší obce. Všechno tutlat. Otázka zní - proč? Když někdo dělá čistě, poctivě svou práci, nemusí nic tajit.

 

Moc pěkné bylo na posledním veřejném zastupitelstvu, kde se schvalovala stavba domku Vietnamci. Odhlasovali ať hoch staví. Kdosi z nich se zeptal, kde to vůbec je a pan místostarosta na půl úst, že tam někde vedle něj, a ten dobrák se sám zdržel hlasování. Zapomněl zastupitelům říct, kterak Vietnamec k pozemku přišel. Musel by říct, že mu ho sám prodal, a třeba vysvětlit, jak k němu nejdřív přišel on sám. 

 

Pan místostarosta rovněž nemíní řešit nedostatek bytů - návrh předělat na byty nebytové prostory bývalé Půdy a restaurace a nechat v bytovém fondu byt po Mikulcových neprošel, neboť by do toho obec musela dát hodně peněz. Z druhé strany na opravu střech panelových domů klidně vyčlenila 7.000.000,- Kč, ač nikomu do bytu neteče a střecha je pouhých 20let stará. Jsem zvědavá, zda na svém rodinném domku bude po 20 letech celou měnit.

 

Tak se domnívám /oblíbené slovo místostarosty/, že všechny akce, které se v obci dějí, nejsou přínosem občanům ani naší vesničce, ale pouze pro ing. Palase, který umí zástupce obce směřovat tam, kam potřebuje. Takže žádný altán pro děti, či urnový háj. Z toho žádný užitek pan ing. nemá. A paní starostka i místostarosta mu jdou na ruku, ač si musí být vědomi, že je mu naše vesnička ukradená. Příklady?

 

1. Nešetrné zasazení panelové cesty do lokality Stráň, ke všemu předražené.

 

2. Podvodem získal domek k podnikání v části obce, kde jedna strana se pyšní info tabulí, že na zasíťování pozemku pro 9 "rodinných domků" se podílela EU, na druhé straně si pan ing. Palas drze jako výsměch nám všem umístil info tabuli o možnosti ubytování ve svém "rodinném domku".

 

3. Stejným podvodem přišel k domu OÚ /Schildbachovi/ za pár korun. Aniž hnul rukou, následně ho se ziskem prodal. On je tedy moc šikovný, ale pouze pro sebe. Či ještě pro někoho?

 

4. V roce 2009 si pan ing. Palas mimojiné dal do rozpočtu obce částku 150.000,- Kč, za kterou provede "Dokumentaci 100-letá voda Sport". Pan M. Plachý, jelikož to samé, u totožného potoka, ve stejném rozsahu, potřeboval ke svému vleku, zaplatil pouze 41.650,- Kč. Když jsem to ukázala starostce, odpověděla, že tam zřejmě chtěl p. ing. Palas ještě něco dělat. To si opravdu může dovolit bez souhlasu zastupitelů co chce? Samozřejmě, že v závěrečném účtu byla tato položka na nule! Možná jsem měla vyčkávat, ale i tak, po takovém upozornění by každý sedlák své stádo před takovým člověkem schoval, ne tak naše starostka.

 

5. Na Stráni mu bylo umožněno za pár kaček odkoupit pozemek, kde rozestavěl chatu - již 3 roky na ní nesáhl. Ale i ta je na internetu k mání za necelé 2 miliony Kč.

Slušný zisk!

 

6. Přes to všechno mu zastupitelé odsouhlasili pozemek vedle paneláku,ke stavbě domu, zatím k pronájmu /zdalipak už ho platí?/, po dostavbě domu pozemek k prodeji. Dům /paneláček/ bude mít 6-8 bytů. které bude prodávat. Takto se řeší bytová situace pro nás, 1+2 cca 1.700.000,- Kč

 

 

Toto jsou příklady, které mám doložitelné a ptám se, proč mu vše prochází? Opravdu chcete mít zasíťovaný Dreckschänke a plný šuplík projektových dokumentací k akcím p. ing. Palase, které se nikdy realizovat nebudou? Proč Vás to nezajímá? Ruku na srdce. Bojíte se? Pár lidí se mi svěřilo, že ano. Já se také bojím. Nikdy nedají mé dceři byt, vezmou mi zahradu, nedají mi slevu na vodu, možná mi dají výpověď z bytu, pan místostarosta řekne, ať si koupím byt jinde, jako to řekl p. Bedrunkové. Mám já štěstí, že v naší obci nepodnikám.

 S pozdravem Štrauchová

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                         

Taky názor.

 

 

 

Předesílám, že tento názor vyjadřuji jako Vladimír Kvíčera -občan Potůček.

 

 

Před nedávnem vhodil někdo ,říkejme mu občan Potůček ,dále jen OP ,do schránky oběžník, kterým  jsme seznamovali obyvatele naší vesnice s činností Občanského sdružení pro Potůčky a na něm bylo připsáno,, Jděte do prdele šašci“. Také názor a děkujeme. Mohu-li polemizovat s panem OP pak jen namítám- a proč?

 

  1. Jít do oněch míst proto , že máme zájem o investice obecního úřadu ,tedy peníze nás všech, kdo trvale žijeme v Potůčkách? Že nechceme zbytečně proinvestovávat peníze, které se můžou využít třeba na dětská hřiště apod.

 

 

        2.Jít do oněch míst jen tak, všeobecně proto,že si vůbec dovolujeme poukazovat na nešvary v naší vesnici?

 

 

       3.Nebo tam jít jen proto ,že jsme jako jedni z mála opravdu vylezli na půdu paneláků

            a o celém problému střechy jsme se přesvědčili osobně?

            

 

        4.A nebo, jsme opravdu trefili do živého a někomu zkazili dobrý kšeft?

 

V jednu chvíli člověka napadne, zda má smysl se angažovat. Vždyť proč si přidělávat starosti,  v paneláku nebydlím a mám dost svých problémů a vlastně to nejsou ani moje peníze ,tak co se do toho ty šašku, vůbec pleteš.Vykašlu se na to ,půjdu dle doporučení do ,,prdele“ a povedu si  pohodový  život a budu se zajímat nanejvýše jen o svoji střechu.

Ale to už jsme tu jednou měli ,ne?!A do konce se za nelíbivé a pravdivé  názory i zavíralo. A to by se možná i někomu hodilo, aby si dělal ,co chtěl s obecními penězi, tedy penězi nás všech, nekecal mu a nebo lépe jim do toho!Jelikož se po 40 letech života v Potůčkách považuji za starousedlíka a na této obci mi záleží , tak říkám, děkuji pane OP za názor ,ale nikam nepůjdu.  Budu říkat dál svoje názory, i když se Vám to nelíbí. Ale na rozdíl od Vás, to budu dělat slušně a hlavně veřejně!

 

Vladimír Kvíčera

Potůčky Stráň 38,36235.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

E - podatelna

potucky@email.cz

Zde můžete prezentovat Vaše osobní názory.

Otištěné příspěvky, jsou názory občanů a  nemusejí vyjadřovat názor  občanského sdružení.